Support St. Mark's

1980-1989

25th Reunion Class: 1981

1980
05-06 ALUMNI/AE DONORS $ %
Class of 1980
Class Agents
John Eric Albion
Laurence Edward Castelli
G. Thomas Martinson
Annual Fund $5,955.00 19%
Capital $33,333.92
Total $39,288.92
Laurence Edward Castelli
Matthew Dawson
Lilla Rhys Gardiner
Margaret  Leeson Gramaglia
Henriette Houben-van Notten
Virginie Louise Hough
Richard Alexander Houstoun
William Edwards Hunt
John Pel Kamstra
Malcolm H. MacNeill
G. Thomas Martinson
Amey Dexter Moot
S. Streeter Gilman Nelson
Thomas Edwin Nott
John Thomas Rawlings
Lansing Lovell Robb
Tim Smith
Mark Francis Vassallo
Carley C. Rand Weatherley-White
Walter Vanderburg Williams
Class of 1981
Class Agents
Lynne S. Driscoll
Storm Dumont McGuire
Capital $16,475.00
Heidi M. Clark
Deirdre Marie Connolly
Karen M. Shields Jennison
Ledyard S. R. King
Robert Veno
Geoffrey Sheldon Wells
Class of 1982
Class Agents
Jonathan Richard Mosse
James Joseph Tessmer
Annual Fund $3,481.00 23%
Capital $3,016.83
Total $6,497.83
Garrett John Amerman
Margaret Liscomb Boody
Douglas Allen Brown
Daniel Folger Caner
Carrie J. Cleveland
Charles James Cummings
Jennifer Morss Drayton
J. Josiah Emery
James Broughton Hadley
Michael Claus V. Jensen
Thomas Joseph Lydon
Alexandra Stanley McCall
Jonathan Richard Mosse
Mark Douglas Noble
Wendy King Pickering
James Joseph Tessmer
Class of 1983
Class Agents
David M. Guzzi
Diane Kelly
Annual Fund $10,397.04 32%
Christopher H. A. Cecil
William Wortham Collins Jr.
Craig Blake Coogan
James Hill Cotter
Thomas Hart Benton Ewald
Laura L. Trogolo Gibson, M.D.
David M. Guzzi
Robert Hyun-Chul Jin
Allan Leigh Maca
Andrew Seth Marrus
Lynne Madden McDonough
Rose Bullock Morgan
Peter B. Paddock Jr.
Virginia Maccabe Parks
Lisa Anastasio Potter
Natalie Thayer Streeter
Lisa Whyte Bowers Walker
Lauren Lankton Weisshaar
Virginia Vogel Yonce
Erik March Zissu
Class of 1984
Class Agents
Mark Edward Jakubik
Stephen Truxtun Sears
Annual Fund $6,885.00 30%
Michael Dean Anderson
Christian Lagalice Arriz
Andrew Benkard
David Herr Gardner
Henry Greenewalt
William Griffin
Brinley Morgan Hall III
Randolph G. Haufe
Jacqueline Anne Lewis-Wang
James Courtney Lung
Camilla Corballis McFadden
Sarane Ross O'Connor
Stephen Taylor Parker
Miles Sloan Powell
Edward Ruegg Jr.
Stephen Truxtun Sears
Elizabeth Forsyth Keenan
Allison M. Valley
David George Wainwright
Peter R. Weltchek
Julie Pybas Wheeler, DVM
Theodore S. Wickersham Jr.
Class of 1985
Class Agents
Lauren Marie Gignac
J. Patrick Martinson
Annual Fund $14,914.81 28%
James Theodore Bartlett
Pearson Church Cummin IV
Alan Foster Flynn III
Elizabeth Jane Sargent Gearon
James Milton Goff II
John Harris
John Edward Holbrook
Allyson Irene Castelli Larsen
David Coffin Longcope
J. Patrick Martinson
Katherine deCrespigny Movius
John Otis Parker Jr.
Anne Colloredo-Mansfeld Penfield
Christopher Davies Ramsdell
Alys Reynders Scott
Andrew Sykes
Kevin Tang
Elizabeth Anne Loring Taylor
Ian Kennard Walsh
Class of 1986
Class Agents
Benjamin Charles Buttrick
Rajiv Raval
Annual Fund $12,014.81 23%
Matthew Tobin Anderson
Frederick W. Atherton II
Gregory Brown
Katharine Walker Brown
Benjamin Charles Buttrick
Sean C. Calnan
Nannie W. Brown Clough
Melissa Pierce Demopoulos
John Hugh Devlin Jr.
John Christopher Dimmock
Carolyn C. Dwyer
Mary Emilie Dyer
Suzanne Fowle
Sandra Flynn Kimball
Alicia Tarr Love
Daniel McPhee
Scott Murphy
Samuel Pierce
Rajiv Raval
Laura Faucett Schafer
George Reily Bailey Scott
Anne G. Truslow
Matthew Winter
Class of 1987
Class Agents
Sarah Maria Perry Burtis
Walker Fenton
Christopher J. Perkins
Annual Fund $17,180.00 44%
Capital $10,000.00
Total $27,180.00
Jennifer Motley Borggaard
Genevieve E. Brown
Sarah Maria Perry Burtis
Samuel G. Cabot
Christopher T. Clark Jr.
Seana Kelly Crellin
Osborn Curry
Kenneth Duncan
David Elsbree Jr.
Joshua Woolston Fenton
Walker Fenton
Charlotte Greenewalt
Geoffrey N. Grove
Chrysanthe Lyn Gussis
Taylor C. Hawes
J. Barrett Heaton
Dr. Ross Henshaw
Brewster P. Jennings
Dimas Jimenez
Mary Ollison Martinson
Wendy Fenton McAdam
Katharine Merriman
Jason L. Michel
Christine Carlisle Odom
Christopher J. Perkins
Sarah Porter
Robert N. Pulliam Jr.
Kerstin E. Ramstrom
Catriona Logan Sangster
Timothy Shaw
Louise Kay C. Woodside
Annie B. Yearout
Class of 1988
Class Agents
Robert T. Bartlett
Charles Hebard
Leslie Hirsch Hochstein
Marvin Lao
Annual Fund $4,320.36 24%
Meridith Epstein Alin
Nancy Flynn Bass
Margaret Mercer Benkard
Morgan Carroll Cole
Charles Hebard
Heather Kelley
Barbara Knowles
Kevin Lyons
David Markowitz
Robert Matthews
Sarah E. Pettus
James W. Ramsdell
Christian D. Sahs
Ing-Ie Ava Shen
Richard A. Sparrow
John Taylor Stanley
William E. Stevenson
Blake Stuart
Todd Vandam
Class of 1989
Class Agent
Beth Richardson Lutz
Annual Fund $3,400.00 19%
Capital $1,700.00
Total $5,100.00
Amy Appleton
Charles Devens III
Marshall B. Farrer
Julia I. Grandison
Frederick deLuze Greenewalt
Amanda R. Vineyard
Leslie A. Kickham
Beth Richardson Lutz
Joseph Vincent O'Connor
L. Norris Post
Lucinda Hills Schieffer
Ing-Chuan Judy Shen
Andrew S. Taggart
Sarah Wood Torrey
Eunissa Johnson Yancy