1980-1989

06-07 ALUMNI/AE DONORS $ %
1980
Class Agents
Laurence Edward Castelli
G. Thomas Martinson
Annual Fund $14,825.00 28%
Capital $15,318.68
Total $30,143.68
Laurence Edward Castelli
Matthew Dawson
Jeffrey Warren Delaware
Lilla Rhys Gardiner
Kent Scott Griggs
Crawford Ellis Hindermann III
Virginie Louise Hough
William Edwards Hunt
G. Thomas Martinson
S. Streeter Gilman Nelson
Thomas Edwin Nott
Michael Garrett O'Reilly
Lansing Lovell Robb
Heather Diana Nicol
Tim Smith
Ellery Stone Jr.
Mark Francis Vassallo
Carley C. Rand Weatherley-White
1981
Class Agents
Lynne D. Schlickmann Driscoll
Storm Dumont McGuire
Annual Fund $2,350.00 16%
Capital $2,500.00
Total $4,850.00
Mark Andrew Bonanno
Heidi M. Clark
John Maguire Ellis
Mary Elizabeth Fowler
Suzanne Hall King
Ledyard S. R. King
Grace G. Offen
Robert Veno
Geoffrey Sheldon Wells
1982
25th Reunion
Class Agents
Jonathan Richard Mosse
James Joseph Tessmer
Capital $1,050.00
Margaret Liscomb Boody
Daniel Folger Caner
Carrie J. Cleveland
J. Josiah Emery
Martin Fenton III
Thomas Joseph Lydon
Wendy King Pickering
1983
Class Agents
David M. Guzzi
Diane S. Kelly
Annual Fund $8,373.01 32%
Capital $50.00
Total $8,423.01
Lisa Ann Niles Bisbee
Robert S. Borghese
Christopher H. A. Cecil
William Wortham Collins Jr.
Craig Blake Coogan
James Hill Cotter
Laura L. Trogolo Gibson, M.D.
David M. Guzzi
Robert Hyun-Chul Jin
Diane S. Kelly
Andrew Seth Marrus
Lynne Madden McDonough
Thomas E. Needham Jr.
Virginia Maccabe Parks
Mark Hersey Pavao
Lisa Anastasio Potter
Lisa Whyte Bowers Walker
Lauren Lankton Weisshaar
Virginia Vogel Yonce
Erik March Zissu
1984
Class Agents
Mark Edward Jakubik
Stephen Truxtun Sears
Annual Fund $2,000.00 16%
Michael Dean Anderson
Andrew Yuen Chin Chen
William Griffin
Brinley Morgan Hall III
Sarane Ross O'Connor
Stephen Taylor Parker
Edward Ruegg Jr.
Stephen Truxtun Sears
Elizabeth Forsyth Keenan
David George Wainwright
Peter R. Weltchek
Julie Pybas Wheeler, DVM
1985
Class Agents
Lauren Marie Gignac
J. Patrick Martinson
Annual Fund $7,173.54 17%
Capital $50.00
Total $7,223.54
Alan Foster Flynn III
James Milton Goff II
John Harris
David Coffin Longcope
Donald Alexander MacLeod Jr.
J. Patrick Martinson
Katherine deCrespigny Movius
Christopher Davies Ramsdell
Alys Reynders Scott
Elizabeth Anne Loring Taylor
Ian Kennard Walsh
1986
Class Agents
Benjamin Charles Buttrick
Rajiv Raval
Annual Fund $11,938.54 18%
Frederick W. Atherton II
Grace S. Brettkelly
Benjamin Charles Buttrick
Sean C. Calnan
John Hugh Devlin Jr.
Carolyn C. Dwyer
Sarah Flynn
Suzanne Fowle
Daniel McPhee
Rajiv Raval
George Reily Bailey Scott
Kristin M. Sullivan
Alexandra R. Tolmie
1987
Class Agents
Sarah Maria Perry Burtis
Walker Fenton
Christopher J. Perkins
Annual Fund $21,780.20 41%
Capital $75.00
Total $21,855.20
Jennifer Motley Borggaard
Sarah Maria Perry Burtis
Alison Jastromb Carlson
Christopher T. Clark Jr.
Seana Kelly Crellin
Osborn Curry
David Elsbree Jr.
Joshua Woolston Fenton
Charlotte Greenewalt
Geoffrey N. Grove
Chrysanthe Lyn Gussis
Taylor C. Hawes
J. Barrett Heaton
Dr. Ross Henshaw
Brewster P. Jennings
Dimas Jimenez
Mary Ollison Martinson
Wendy Fenton McAdam
Katharine Merriman
Jason L. Michel
Christine Carlisle Odom
Christopher J. Perkins
Kerstin E. Ramstrom
Catriona Logan Sangster
Timothy Shaw
Louise Kay C. Woodside
Joseph H. Zale
1988
Class Agents
Robert T. Bartlett
Charles Hebard
Leslie Hirsch Hochstein
Marvin Lao
Annual Fund $4,246.40 23%
Morgan Carroll Cole
Piper Hebb
Charles Hebard
Alicia P. Heyburn
Leslie Hirsch Hochstein
Alexandra Folger Hogg
Heather Kelley
Marvin Lao
Kevin Lyons
Augustus G. Means III
Sarah E. Pettus
Jennifer Holcomb Pitts
James W. Ramsdell
Ing-Ie Ava Shen
Richard A. Sparrow
William E. Stevenson
Todd Vandam
1989
Class Agent
Beth Richardson Lutz
Annual Fund $3,500.00 16%
Capital $630.00
Total $4,130.00
Charles Devens III
Marshall B. Farrer
Julia I. Grandison
Frederick deLuze Greenewalt
Joseph Vincent O'Connor
L. Norris Post
Lucinda Hills Schieffer
Ing-Chuan Judy Shen
Andrew S. Taggart
Sarah Wood Torrey
Nicholas W. Walsh
Eunissa Johnson Yancy